Kas yra akių alergija?

Alergija – tai itin stipri organizmo reakcija į iš aplinkos patekusią medžiagą – alergeną ir žmogaus organizme prieš ją ima gamintis tam tikri baltymai – imunoglobulinai E. Kai kurių žmonių organizmas turi įgimtą polinkį iškreiptai reaguoti į įprastines aplinkos medžiagas. Pavasarį itin padažnėja akių junginių alerginių susirgimų – pasireiškiančių abiejų akių pažeidimu, perštėjimu, ašarojimu, paraudimu, gleivingomis, vandeningomis išskyromis, vokų patinimu.

Priežastys

Alerginis konjunktyvitas, kaip ir kitos alergijos formos, dažniausiai sukeliamas dėl padidinto jautrumo reakcijos į junginius ar organizmus esančius aplinkoje. Alerginis konjunktyvitas pasitaiko gana dažnai ir tai paaiškinama tuo, kad akies paviršius (ragena bei junginė) nuolat kontaktuoja su alergenais. Pasaulyje yra žinomi tūkstančiai alergenų. Alerginio konjunktyvito tipiški alergenai yra žiedadulkės, gyvulinės kilmės dulkės, medicininiai bei kosmetiniai produktai.

Diagnozavimas

Diagnozę po apžiūros ir ištyrimo nustato gydytojas. Apžiūrint akis pastebimas akių paraudimas bei išskyros. Išskyros dažniausiai yra skaidrios ir tąsios, skirtingai nuo išskyrų akių infekcijos metu, kuomet išskyros yra pūlingos. Be to, pastebimi tipiški folikulų bei papilų pokyčiai vidinėje akių vokų gleivinės dalyje. Tikslios diagnozės nustatymui gali prireikti atlikti specifinius testus, kad tiksliai nustatyti alergeną.

 Akių alergijos gydymas

Alerginis konjunktyvitas pasitaiko labai dažnai žiedadulkių sezono metu. Alerginis konjunktyvitas dažniausiai nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų. Tačiau jis dažnai sutrikdo kasdienį gyvenimą bei pablogina gyvenimo kokybę. Svarbiausias dalykas gydant alerginį konjunktyvitą – išvengti kontakto su alergenu. Deja, tai ne visada įmanoma ir todėl reikia vartoti medikamentus arba atlikti desensibilizaciją. Paprasčiausias būdas numalšinti akių alergijos simptomus – vartoti akių lašus.

Informacija apie produktą: „Lecrolyn sine“ 40 mg/ml akių lašai, tirpalas. Nereceptinis vaistas. 40 mg/ml natrio kromoglikato. Indikacijos: alergijos sukeltiems akių simptomams gydyti. Dozavimas ir vartojimo metodas: normali dozė vaikams ir suaugusiesiems – 1–2 lašai kiekvieną dieną į abi akis du kartus per parą. „Lecrolyn Sine“ reikia vartoti reguliariai, kad simptomai būtų kontroliuojami kaip įmanoma geriau.  Vaisingumas, nėštumas ir žindymas: „Lecrolyn Sine“ galima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Poveikis vaisingumui nėra tikėtinas, nes sisteminis natrio kromoglikato poveikis yra nereikšmingas. Įtaka gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus: gali sukelti vietinį dirginimą ir neryškų matymą, kuris laikinai gali turėti įtakos  gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Nepageidaujamas poveikis: dažni – trumpalaikis dilgčiojimas ar vietinis dirginimas. Pakuotė: 5 ml. Parduodamas vaistinėje.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklama parengta 2020.03.09.

Vaisto pakuotės lapelis->>